Dodane przez w Mar 20, 2015 w Pożyczki | 0 komentarzy

Czy student ma dziś szansę na otrzymanie jakiejkolwiek pożyczki, kiedy nie pracuje albo nie zarabia nazbyt dużych pieniędzy?

Czy student ma dziś szansę na otrzymanie jakiejkolwiek pożyczki, kiedy nie pracuje albo nie zarabia nazbyt dużych pieniędzy?

Czy student ma obecnie szansę na otrzymanie jakiejkolwiek pożyczki, gdy nie pracuje lub nie zarabia zbyt dużych pieniędzy?
Banki aktualnie proponują zróżnicowany zakres pożyczek oraz kredytów. Niestety, grupa konsumentów, którzy mogą skorzystać z tego typu rozwiązań jest dosyć ograniczona.

Z jakiej przyczyny? Najczęściej ze względu na fakt, że recesja gospodarcza spowodowała, iż banki są o wiele ostrożniejsze w udzielaniu kredytów, obawiając się o to, że konsumenci nie będą ich na czas spłacali. Najczęściej trzeba wobec tego przedstawić zaświadczenia o zarobkach, które powinny być wystarczająco wysokie lub posiadać zabezpieczenie. Oznacza to, że konkretne grupy osób mają niewielkie szanse na pozyskanie kredytu w banku. Zaliczają się do nich rzecz jasna studenci.
Student zazwyczaj nie pracuje oraz utrzymuje się ze środków przekazywanych od rodziców lub stypendiów. Nawet gdy podejmuje pracę, ma ona często charakter dorywczy, wobec tego zarobki nie są wysokie, a umowa zazwyczaj „śmieciowa”, czyli o dzieło czy zlecenie. Dla banku studenci nie są z tego powodu atrakcyjnymi klientami. Korzystne rozwiązanie w ich sytuacji to pożyczka dla studenta.
Obecnie ilość parabanków istniejących na rynku stale rośnie, co jest spowodowane między innymi ogromnym zainteresowaniem tego rodzaju usługami. Studenci, podobnie jak inni klienci, zazwyczaj muszą przedstawić tylko dowód tożsamości, żeby otrzymać stosowną sumę pieniędzy.

para

Pożyczki tego rodzaju określane są mianem chwilówek, gdyż są udzielane na dosyć krótki termin. Studenci są jedną z tych grup, które dość często korzystają właśnie z takich możliwości. Dla młodych ludzi ogromne znaczenie ma również fakt, że sporo parabanków proponuje zaciągnięcie pożyczki całkowicie za pośrednictwem internetu. Wystarczy mieć konto bankowe oraz numer telefonu. Najczęściej wymagane jest też uiszczenie symbolicznej opłaty, jaka potwierdza tożsamość danej osoby.
Podsumowując – dziś coraz większa liczba studentów jest zainteresowanych pożyczkami chwilówkami. Często jest to dla nich jedyna alternatywa, w sytuacji kiedy potrzebują określonych środków. Parabanki znakomicie zdają sobie z tego faktu sprawę i w związku z tym stale proponują nowe produkty, jakich przeznaczeniem jest przyciągnięcie uwagi potencjalnych pożyczkobiorców. Stąd ich coraz bardziej korzystne warunki.

Komentarze zamknięte